KONST / Litografier / Färglitografi 14632070
nr 1463 2070
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), kroginteriör. Färglitografi. Bladets mått: 77x56cm, yttermått inklusive ram: 100x77cm
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 25 april 2022
kl 19:05:25
24/3 11:26:05
1.500 kr
2/4 13:23:53
25 apr